Google Reklam Bütçesi Nasıl Belirlenir? - sametsalik.com

Google Reklam Bütçesi Nasıl Belirlenir?

Google iş ortağı olmanın birçok avantajı bulunmaktadır, özellikle Google AdWords işbirliği reklam verenlere kontrol imkanı tanır. Reklamın hangi kelimelerle gösterileceği ve günlük bütçe tahsisinin nasıl yapılacağı, reklam kampanyasını yöneten kişi veya şirket tarafından belirlenir. 

Google marketing training ile dijital pazarlama kampanyasının kontrolü kimde olur?

Her reklam kampanyası için belirlenen günlük bütçe istenildiği gibi harcanabilir. Ayrıca, Google Ads reklam verenlere günlük bütçelerini gün içinde değiştirme esnekliği sunar. Ancak belirlenen bütçe, hedeflerle uyumlu olmalıdır. Örneğin, satış hedefi bu hedeflerden biridir. Reklam verenler, sınırlı bir bütçe yerine daha esnek bütçeler oluşturarak potansiyel müşteri kaybını önleyebilir. Dijital pazarlama kampanyalarının sınırlı bir bütçeyle tasarlanması, müşteri kaybına yol açabilir. Bu nedenle, belirlenen bütçe hedeflerle uyumlu olmalıdır, bu da Google hesabınızı optimize etmek için size yardımcı olacaktır.

Google digital marketing training ile reklam kampanyası bütçesi nasıl belirlenir?

 Öncelikle, Google reklam bütçesi pazarlama ve satış planına göre belirlenir. Optimal bir bütçe ile kampanya yürütmek için potansiyel müşterilerin tıklamalarının sizin için ne kadar değerli olduğu ve reklam için ayırmak istediğiniz bütçenin belirlenmesi önemlidir. En yaygın kampanya türü tıklama başına maliyet teklifidir. Bu teklif, her tıklama için ödenmek istenen maksimum tutarı gösterir. Tıklama başına maliyet tutarınızı kendiniz belirleyebilir veya otomatik teklif verme seçeneğini kullanabilirsiniz. Bu şekilde sistem, tekliflerinizi en yüksek tıklama sayısına göre yönetecektir.

Günlük bütçeniz önerilen bütçe tutarından düşükse, değerli müşterileri kaçırıyor olabilirsiniz. Doğru bir karar vermek için, önerilen bir kampanya bütçesi oluşturabilir ve kampanyanızın ayarlar bölümünden fikir alabilirsiniz. Kullanılacak anahtar kelimeler de kampanyanız için kritiktir. Ortalama konuma bakarak, rekabetçi bir ortam için uygun anahtar kelimeleri belirleyip belirlemediğinizi anlayabilirsiniz. Eğer ortalama konum 8'in altındaysa, reklamınızın görünürlüğü zor olabilir.

Google Ads Eğitimleri  ile dijital pazarlama kampanyalarının tasarımı ve işletilmesi hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, Google ads eğitimleri programlarına katılarak kendinizi geliştirebilirsiniz.

Bloga dön